Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.USD/CHF

usdchh120819

Jeżeli spojrzymy na tygodniowy wykres pary USD/CHF zobaczymy, że para po odrzuceniu mocnej strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,0080, ruszyła w dół budując impuls spadkowy. Odrzucona strefa jest górnym ograniczeniem wyznaczonym na ostatnich szczytach. Można przyjąć dwa scenariusze. W pierwszym cały ruch wzrostowy jest zakończony i zbudowany jest z łączonego zigzaga. W drugim, druga część ruchu, która jest trójką, może wpisywać się w falę B korekty nieregularnej. W pierwszym przypadku obecne spadki są początkiem większego ruchu na południe. W drugim, oglądany spadek jest falą C w korekcie nieregularnej lub częścią większej struktury korekcyjnej. Do rozegrania drugiego daleka droga, więc skupiam się na pierwszym. Para po wyrysowaniu fali impulsu spadkowego, dotarła do wsparcia czyli okolic poziomu 0,9730. Przez kilka tygodni oglądaliśmy korektę, która przetestowała od dołu pokonaną wcześniej tygodniową linię Kijun. Linia została odrzucona i para wróciła do spadków. Zakładam że powstały impuls jest dopiero pierwszą falą, a para po jego korekcie powróci do spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdchf120819b

Na wykresie dziennym pary, widzimy, że para pozostaje zamknięta tuż nad wsparciem w Inside Barze. Jeżeli uda jej się obronić testowany poziom, to ruch w kierunku minimum linii KIjun D1 będzie możliwy. Pojawi się wtedy okazja do szukania pozycji pod kolejną falę spadkową. Wejście będzie można szukać na niższym TF. Na wykresie H4 linia ta zbiega się z chmurą spadkową, a jej odrzucenie da sygnał do zagrania.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here