Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/CAD

eurcad120819

Patrząc na tygodniowy wykres pary EUR/CAD, możemy zauważyć trójkę spadkową, którą można wpisać w dwa scenariusze. W pierwszym, wspomniana trójka jest falą B fali wzrostowej jaka budowała się od początku 2017 roku. W tym przypadku ostatni wzrost jak buduje się od dwóch tygodni, można będzie oznaczyć jako falę 1A. Obecnie para testuje pokonaną niedawno strefę wsparcia, linie poprowadzoną po szczytach oraz linie Tenkan i Kijun W1. Spodziewam się korekty powstałego impulsu i kolejnej fali wzrostowej. W drugim scenariuszu, para zakończyła spadkową falę A, która jest łączonym zigzakiem, a obecne odbicie jest początkiem fali B większej struktury korekcyjnej. Oba scenariusze są wzrostowe bez względu na oznaczenia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurcad120819b

Na wykresie dziennym widzimy, że para odrzuciła Pin Barem linie Tenkan i Kijun W1. Od tego momentu oglądamy korektę, która dotarła do dziennej linii Kijun. Jeżeli spojrzymy na niższy TF, to zobaczymy zakończoną piątkę spadkową, którą można oznaczyć jako falę a. Oczekuje korekty i jeszcze jednej nogi spadkowej, czyli fali c. Dopiero wtedy na niższym TF będzie można szukać pozycji pod wzrostową falę 3C. Mocny ruch w górę z obecnych poziomów, zaneguje scenariusz z budową fali c (wtedy powstała piątka będzie falą c w korekcie nieregularnej, co jest całkiem możliwe, ponieważ impuls ma dobudowaną podfalę). Jeżeli taki ruch powstanie, to odbicie od linii Kijun D1 w połączeniu np z sygnałem z wykresu H1 (wyjście z chmury), pozwoli na zagranie pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here