Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/JPY

Para USD/JPY pozostaje w konsolidacji i balansuje przy linii Tenkan. W zeszłym tygodniu udało się co prawda pokonać linię, co stwarzało szansę na ruch w kierunku oddalonej sporo od ceny linii Kijun, ale dzisiaj oglądamy kontrę podaży i powrót to Tenkan. Jeżeli zostanie ona ponownie pokonana, z dużym prawdopodobieństwem będzie można mówić o powrocie do trendu i ataku ostatniego dołka.

Ta sama sytuacja na wykresie H4. Widzimy, że para przebywa cały czas w chmurze. Ostatni ruch wzrostowy, który pojawił się po przecięciu linii Kijun i Tenkan, mógł być falą C w korekcie prostej. Jeżeli para pokona linie Kijun i wybije z chmury, a tym samym pokona linię Tenkan z wykresu dziennego, będzie można szukać pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here