Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


AUD/USD

audusd111218a

Miesięczny wykres pary AUD/USD pokazuje, że para zakończyła przynajmniej falę a w korekcie spadków jakie oglądamy od początku obecnego roku, lub zaczęła kolejną falę spadkową. Korekta dotarła do chmury spadkowej i po jej odrzuceniu oglądamy spadki, które pokonały już linie Tenkan i Kijun. Obecnie oglądamy korektę ostatniej fali spadkowej, która dotarła do opadającej Tenkan i od niej odbiła.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audusd111218b

Na wykresie tygodniowym Ichimoku, para odrzuciła płaską linię Kijun, która zbiegła się z miesięczną linią Tenkan. Powstała bardzo mocna świeca objęcia, która powinna mieć swoją kontynuację. Na to własnie liczę. Para walczy obecnie o mocne wsparcie oparte o tygodniową linię Tenkan. Jeżeli para odrzuci testowane poziomy, powinniśmy zobaczyć korektę, którą będzie można wykorzystać do zagrania na kolejną falę spadkową.

audusd111218c

Wykres dzienny pary pokazuje dokładnie piątkę spadkową, którą można oznaczyć jako falę 1A. Para jak już wspomniałem dotarła do wsparcia (na wykresie dziennym jest to linia SSB D1). Liczę na korektę w ramach fali 2B w kierunku linii Kijun i jej re-test. Odrzucenie linii na wykresie H4 powinno być odbiciem od spadkowej chmury i dać sygnał do zagrania. Jedynym niebezpieczeństwem dla takiego scenariusza jest trójka wzrostowa, po której właśnie powstała omawiana piątka spadkowa. Może to oznaczać falę c w korekcie nieregularnej, ale wtedy para powinna pokonać Kijun i nie dać sygnału na spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here