Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.USD/CAD

usdcad110919a

Wracamy do pary USD/CAD. Para po zakończeniu korekty prostej i odrzuceniu linii SSB chmury spadkowej, wyrysowała impuls wzrostowy. Impuls dotarł do linii SSA i kluczowej, tygodniowej linii Kijun. Linia była testowana prawie miesiąc i w końcu została odrzucona mocną świeczką podażową. Spadki dotarły to Tenkan W1. Obecnie oglądamy próbę odbicia od linii. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym, oglądany impuls wzrostowy jest dopiero pierwszą falą. Może to być początek nowego impulsu lub początek fali B w większej strukturze korekcyjnej. W tym przypadku para obroni testowaną linię Tenkan i ruszy w górę w ramach odpowiednio albo fali trzeciej albo fali C. Drugi scenariusz jest spadkowy i zakłada, że impuls wzrostowy jest falą c w korekcie nieregularnej, a to oznacza pokonanie Tenkan W1 i spadek w kierunku płaskiej SSB.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdcad110919b

Na wykresie dziennym pary, widzimy ostatni impuls wzrostowy, który zakończony jest trójką. W poprzednim wpisie odnośnie taj pary wspominałem o możliwości budowy korekty nieregularnej. Powstała piątka spadkowa, która dotarła do linii Tenkan W1. Niestety nie pojawiło się odbicie, a korekta została wydłużona o dodatkową falę. Nie zmienia to jednak samego scenariusza. W dalszym ciągu zakładam, że para może wrócić do wzrostów w ramach fali 3c. Kluczowa będzie korekta powstałej fali spadkowej. Jeżeli para odrzucie linie Tenkan W1 lub Kijun D1, będzie można zakładać koleją falę spadkową i szukać wejścia pod spadki. W przeciwnym wypadku, scenariusz z zakończoną, przedłużoną falą c w korekcie nieregularnej będzie tym podstawowym.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here