Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CAD/JPY

W ciekawym miejscu znalazła się para CAD/JPY. Para znajduje się wewnątrz “IB” stworzonego przez dwie płaskie linie Tenkan i Kijun W1. Ostatnia próba kontynuacji wzrostów zakończyła się nieudanym atakiem na linie SSB W1 (po raz kolejny). Para wyrysowała impuls spadkowy, który obecnie znajduje się w fazie korekty. Idealnym miejscem do jej zakończenia, będzie linia Tenkan W1. Jej odrzucenie powinno skutkować ruchem w kierunku linii Kijun W1. Jeżeli założymy, że to co obecnie oglądamy jest tylko korektą ostatniej fali wzrostowej, to para powinna naruszyć linię Kijun i ruszyć w górę. W drugim scenariuszu zakładam, że wzrosty od dołka z czerwca, są falą B większej struktury korekcyjnej. Takie założenie sprawia, że linia Kijun W1 zostanie pokonana, a para przetestuje najbliższe wsparcie, które znajduje się w okolicach poziomu 82,800.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym pary widzimy, że cena dotarła do płaskie linii SSB D1 i ją wybroniła. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które powinny być korektą wspomnianego impulsu spadkowego. Najbliższym oporem dla pary jest linia Kijun D1 i tam para powinna zmierzać. Linia KIjun jest na poziomie zniesienia 50 procent fali spadkowej i jej re test będzie świetną okazją do zagrania pod falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here