Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/JPY

Jeżeli spojrzymy na wykres miesięczny pary EUR/JPY zauważymy, że licząc od ostatniego dołka, para zbudowała trójkę wzrostową. Trzecia fala zatrzymała się na linii SSA i od niej odbiła. Powstała korekta, która jest korektą prostą. Fala c dotarła do linii Kijun po czym powstał impuls wzrostowy. Jeden z moich scenariuszy zakłada, że powstały impuls jest początkiem fali piątej. Jeżeli para pokona linię Tenkan, która jest najbliższym oporem, scenariusz stanie się prawdopodobny.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym dokładnie widzimy powstały impuls, który może być początkiem wspomnianej fali piątej. Para po dotarciu do oporu jakim jest linia Kijun W1, zawróciła tworząc spadkową korektę prostą. Fala c korekty przetestowała linię Kijun D1 i SSB D1 i od tego momentu oglądamy wzrosty, które mogą być początkiem kolejnej fali wzrostowej (fala 3C). Zasięgiem minimalnym dla potencjalnych wzrostów, będzie poziom wyznaczony dla fali N, czyli okolice poziomu 134.0. Na wykresie H4 para znajduje się jeszcze pod chmurą, nie dając sygnału do zajęcia pozycji. Dopiero wyjście ceny z chmury oraz Chikou ponad linię ceny, da sygnał do zagrania pod falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here