Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.CAD/JPY

cadjpy090919

Wracamy do pary CAD/JPY. W ostatnim wpisie dotyczącym tej pary pisałem, że możemy założyć sobie dwa scenariusze. Pierwszy, wzrostowy zakłada, że obecne spadki są korektą impulsu, który wyrysował się na początku roku. Można go oznaczyć jako falę iA. Obecnie oglądamy falę c w korekcie prostej, czyli falę iiB. Jeżeli tak, to oglądane odbicie od strefy wsparcia, jest początkiem wzrostowej fali iiiC. Para powinna kierować się w kierunku tygodniowych linii Tenkan i Kijun, a następnie płaskiej linii SSB w chmurze spadkowej. Jej pokonanie potwierdzi zakładany scenariusz. Drugi scenariusz, spadkowy, zakłada że spadek po wzrostowej fali impulsu jest układem 1212. Oznacza to, że jesteśmy w korekcie fali pierwszej fali trzeciej i para zakończy korektę w okolicach linii Tenkan W1. Obecnie para po wyrysowaniu zakładanej korekty, testuje wspomniane linie. Mamy więc zakończoną piątkę wzrostową, którą można oznaczyć jako falę c w korekcie nieregularnej, czyli jest falą drugą w fali trzeciej (zakładamy układ 1212).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

cadjpy090919b

Na wykresie dziennym wyraźnie widzimy, że po impulsie w dół mamy dodatkową trójkę, która może być falą b w korekcie nieregularnej. Jeżeli tak, to para odrzuci testowaną linię Kijun W1 i ruszy w kierunku linii dziennej. Jej pokonanie potwierdzi zakładany scenariusz. Ewentualny re-test od dołu linii pozwoli na szukanie pozycji pod spadki. Wyjście ponad Kijun W1 i chmurę wzrostową, zaneguje scenariusz spadkowy i wtedy do gry wejdzie ten wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here