Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.GBP/AUD

gbpaud080819

Para GBP/AUD zbudowała od szczytu trzy fala spadkowe. Po ostatniej powstała korekta nieregularna, która można wpisać w falę czwartą. Fala c dotarła do tygodniowej linii Tenkan. Powstał Inside Bar, z którego para próbowała wybić górą. Wybicie zatrzymało się na linii Kijnu W1. Powstał duży Pin Bar, który w połączeniu z IB stworzył formację fałszywego wybicia, czyli formację Fakey. Obie linie zostały więc odrzucone, a para ruszyła w dół pokonując dzienną linię Kijun. Jeżeli faktycznie zakładany scenariusz się sprawdzi, to należy oczekiwać spadków w ramach fali piątej. Ponieważ fala pierwsza i druga są podobnej długości, to fala piąta powinna być wydłużona. Własnie pod nią można szukać pozycji. Dobrym miejscem do tego, będzie re-test pokonanej linii Kijun D1. Negacją przedstawionego scenariusza, będzie powrót do IB i próba ponownego ataku na Tenkan i KIjun W1. W tym przypadku, trójkę spadkową będzie można uznać za zakończoną korektę prostą ostatniej fali wzrostowej lub za falę A większej korekty.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here