Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.USD/CHF
usdchf080719

Na parze USD/CHF mamy zakończenie trzech fal spadkowych, a tworzący się właśnie impuls wzrostowy, będzie można wykorzystać do zagrania pod jego drugą nogę. Piątka jaka powstała od dołka, pokonała dzienną linię Kijun i dotarła do mocnej strefy oporu, jakimi są linie Kijun i Tenkan W1. Spodziewam się korekty w rejony KIjun D1 i ponownego ruchu w górę na bazie fali iiic. Na wykresie H4 będą to okolice chmury wzrostowej, co powinno przy ewentualnym odrzuceniu linii dać sygnał zakupowy.


NZD/JPY

nzdjpy080719

Bardzo fajną sytuację mamy na parze NZD/JPY. para po zakończeniu piątki spadkowej, odbiła w górę, budując impuls. Parze udało się pokonać linię KIjun D1 oraz Tenkan W1. Przeszkodą nie do pokonania od kilku dni jest linia SSA chmury spadkowej. Jej odrzucenie pozwoliło na budowę korekty, która zbliża się powoli do Kijun D1. Spadek wygląda na korektę prostą i jeżeli odrzuci wspomnianą linię, będzie można szukać pozycji pod wzrostową falę iiic. Na wykresie H4 jesteśmy w chmurze wzrostowej, a wyjście z niej górą da sygnał pod zagranie na wzrosty.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

NZD/CHF
nzdchf080719

Również na parze NZD/CHF mamy zakończoną piątkę spadkową i odbicie, które pokonało linię Kijun D1 i Tenkan W1. Oczekuję korekty w okolice pokonanej Kijun, czyli budowy fali iib i kontynuację wzrostów w ramach fali iiic. W okolicach Kijun D1, znajduje się zniesienie 50 procent fali impulsu, oraz lokalna strefa wsparcia, co wzmocni poziom. Na wykresie H4 znajdziemy się wtedy w chmurze wzrostowej, a wybicie z niej góra da sygnał z zagrania pod falę iiic.


EUR/NZD

eurnzd080719

Odwrotną sytuację mamy na parze EUR/NZD. Po pięciu falach wzrostowych, mamy korektę spadkową. Problem polega na tym, że ruch w górę można interpretować dwojako. Mogą to być trzy fale wzrostowe, a obecny spadek pierwszą falą korekty lub kolejnego impulsu, albo wzrosty były falą A, zakończoną korekta nieregularną, gdzie ostatnia fala spadkowa jest jej falą c. Jak widzimy powyżej, para dotarła do tygodniowej linii Kijun i odbiła w górę w kierunku Tenkan W1 i Kijun D1. Zakładam, że w tych rejonach sytuacja stanie się bardziej jasna i będzie można określić z jakim scenariuszem mamy do czynienia. Jeżeli para odrzuci wspomniane linie to poszukam pozycji krótkiej pod falę iiic.


EUR/JPY

eurjpy080719

Para EUR/JPY kontynuuje spadki. Od przeszło miesiąca oglądamy ruch boczny, który może być albo korekta prostą ostatniej fali spadkowej, albo przybrać formę trójkąta. Ostatnia fala wzrostowa, czyli fala c, dotarła do linii Kijun/Tenkan W1 i je odrzuciła. Od tego momentu oglądamy spadki, które pokonały w zeszłym tygodniu Kijun D1, budując impuls w dół. Będzie można wykorzystać go do zagrania pod kolejną falę spadkową. W przypadku zakończenia korekty prostej, będzie to kontynuacja spadków, natomiast w przypadku trójkąta, będzie go budowa fali d.


CAD/CHF

cadchf080719

Piękny impuls wzrostowy powstał na parze CAD/CHF. Para zakończyła budową fali 1A i jej korektę, co skutkowało mocnym odbiciem i wyrysowaniem piątki wzrostowej. Zakładam, że jest to dopiero pierwsza fala w fali 3C wyższego rzędu. Czekam więc na korektę. Okazja do niej jest, ponieważ para dotarła do mocnej strefy oporu. Spodziewam się odrzucenia strefy i ruchu w kierunku płaskiej linii SSB chmury spadkowej. W tych rejonach będzie można szukać pozycji pod właściwą falę 3C.


AUD/USD

audusd080719

Ostatnią parą wartą uwagi jest para AUD/USD. W tym przypadku, mamy zakończoną falę impulsu spadkowego i odbicie, które może być falą ia. Para po dotarciu do tygodniowej linii Kijun, oraz płaskiej SSB chmury spadkowej, zawróciła i od tego czasu oglądamy spadki, które mogą być falą iib. Liczę na kontynuację spadków w okolice Tenkan W1 i jej odrzucenie, co powinna dać okazję do zagrania pod wzrostową falę iiic.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here