Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.AUD/USD

audusd071119

Odbicie jakie rysowało się od kilku tygodni na parze AUD/USD dotarło do bardzo ważnej strefy oporu. Oporem tym jest płaska linia SSB chmury spadkowej i tygodniowa linia Kijun. Parze udało się pokonać opory i dotrzeć do linii poprowadzonej po szczytach. Od prawie tygodnia oglądamy konsolidację tuż nad pokonaną strefą. Linia Kijun W1 i SSB były testowane kilka razy. Jak do tej pory wszystkie próby zejścia poniżej zakończyły się odbiciem. Kluczowym poziomem dla pary jest przedłużona płaska linia Kijun W1, która znajduje się na poziomie 0,6940. Jej pokonanie otwiera drogę do kontynuacji wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audusd071119b

Na wykresie H4 widzimy, że para po odrzuceniu linii poprowadzonej po szczytach, zbudowała korektę prostą, która zakończyła się re-testem linii Kijun W1. Powstała piątka wzrostowa, której fala trzecia wyszła góra z chmury wzrostowej, dając sygnał do zagrania. Mamy teraz dwie możliwości. Albo ruch będzie kontynuowany i para wybije górą z konsolidacji pokonując opory, albo zbuduje kolejna trójkę tym razem w górę, która będzie falą B. Po jej zakończeniu zobaczymy spadki w ramach fali C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here