Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CAD

usdcad070119

Jeżeli spojrzymy na parę USD/CAD w ujęciu miesięcznym, zobaczymy dwie trójki. Jedną spadkową, tworzącą falę A i wzrostową tworzącą falę B. Całkiem możliwym scenariuszem dla tej pary, jest budowa spadkowej fali C, która dopełniła by całą strukturę korekcyjną fali wzrostowej zapoczątkowanej w 2011 roku. Jak widzimy na wykresie powyżej, para dotarła do strefy oporu, którą wyznaczają dwie płaskie, przedłużone linie Kijun i Tenkan. Strefa została odrzucona i od tego momentu oglądamy spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdcad070119b

Na wykresie tygodniowym, widzimy, że potencjalna fala B porusza się w kanale wzrostowym i jest tworzona przez łączone zigzagi. Obecny spadek może być zarówno początkiem wspomnianej fali B, jak i początkiem kolejnej trójki, która doprowadzi do testu dolnego ograniczenia kanału. Para znalazła się poniżej linii Tekan i powinna zmierzać w kierunku coraz bardziej płaskiej Kijun, a następnie w kierunku SSA.

usdcad070119c

Na wykresie dziennym, para pokonała zarówno Tenkan jak i Kijun, co przemawia za kontynuacją spadków. Zakończenie impulsu powinno skutkować powstaniem korekty, czyli budową fali 2B, co będzie można wykorzystać do zagranie pod falę 3C. Dobrym miejscem do szukania pozycji będzie re-test pokonanej linii Kijun. Całkiem możliwe, że cały układ spadkowy wpisze się w cykle i wspomniany re-test zobaczymy w okolicach 9 dnia tworzącej się struktury.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here