Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


AUD/USD

audusd080119

Na wykresie miesięcznym pary AUD/USD cały ruch od szczytu możemy rozpisać jako budującą się piątkę spadkową. Konsolidacja jaka budowała się przez dwa lata (2016-18) jest falą czwartą, a to oznacza, że ruch spadkowy zapoczątkowany odrzuceniem chmury jest falą piątą. Patrząc jednak na zasięgi dla fali piątej, można założyć, że jest to dopiero pierwsza podafala fali piątej. W zeszłym tygodniu para odrzuciła bardzo ważną strefę wsparcia rozciągającą się w okolicach poziomu 0,70140.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audusd080119b

Na wykresie tygodniowym, strefa została odrzucona bardzo mocnym Pin Barem. Para dotarła do linii Tenkan i Kijun i obecny tydzień rozpoczyna się walką o ich pokonanie. Jeżeli się to uda, to para powinna budować podfalę drugą fali piątej i ruszyć w kierunku chmury spadkowej.

audusd080119c

Jak widzimy na wykresie dziennym, parze udało się pokonać linię Kijun co pozwala na zagranie pod drugą nogę w zakładanym scenariuszu. Liczę na korektę w kierunku coraz bardziej płaskiej linii Kijun i jej re-test od góry, a następnie jej odrzucenie. Na wykresie H4 para znajdzie się wtedy w chmurze spadkowej, a odrzucenie Kijun powinno dać sygnał do zagrania pod minimum falę C w korekcie prostej. Celem dla takiego ruchu będzie płaska linia SSB D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here