Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.NZD/USD

nzdusd051119

Na tygodniowym wykresie pary NZD/USD widzimy dwie trójki spadkowe. Druga rozpoczęła się po mocnej fali c korekty nieregularnej. Mamy więc dwie trójki, z których druga może zmienić się w piątkę dlatego widzę dwa scenariusze dla tej pary. W pierwszym para buduje falę C, która będzie piątką. W tym przypadku oglądane odbicie, które oglądamy od przeszło miesiąca, jest falą czwartą. Po jej zakończeniu zobaczymy spadki w ramach wydłużonej fali piątej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

nzdusd051119b

Jak widzimy na wykresie dziennym, para od dołka zbudowała piątkę wzrostową. Piątka ta może być falą c w korekcie nieregularnej i być zakończeniem fali 4. Może również być pierwszą falą większej korekty lub początkiem nowego impulsu wzrostowego. Możliwości wiele, ale można to jakoś wykorzystać do zagrania. Obecnie czekam na korektę powstałej piątki. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Tenkan, która zbiega się z dzienną Kijun. Poziom ten to również 50 procent zniesienia impulsu. Jeżeli poziom zostanie obroniony to poszukam pozycji pod kontynuację wzrostów i nie będzie miało znaczenia czy będzie to fala c większej struktury korekcyjnej czy też fala trzecia. Jeżeli jednak para pokona wspomniane linie, to do gry wejdzie scenariusz z falą c korekty nieregularnej, czyli z zakończoną falę czwartą. Re-test linii będzie okazją do szukania pozycji pod spadki czyli pod wydłużoną fale piąta.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here