Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.USD/CAD

usdcad050919a

Jeżeli spojrzymy na wykres tygodniowy pary USD/CAD zobaczymy zakończoną korektę prostą fali jaka budowała się od września 2017 roku. Fala C korekty dotarła do linii SSB chmury wzrostowej. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy wzrosty, które dotarły do linii SSA i Kijun. Przez cztery tygodnie oglądaliśmy próbę ataku na wspomniane linie, ale atak nie powiódł się i para zaczęła spadać. Zakładam, że oglądany spadek jest tylko korektą impulsu jaki powstał po odrzuceniu linii SSB. Jeżeli tak, to po zakończeniu korekty zobaczymy wzrosty w ramach albo fali trzeciej jako kontynuację fali z 2017 roku, albo w ramach fali c w fali B korekty trójki spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdcad050919b

Na wykresie dzienny pary widzimy powstały impuls wzrostowy i walkę na linii Kijun. Impuls możemy rozpisać jako falę 1A, która ma swoją kontynuację. Kontynuacja jest trójką, którą można oznaczyć jako falę b w korekcie nieregularnej. Jeżeli tak, to oglądany spadek jest jego falą c, czyli możliwe, że mamy zakończoną falę 2B. Obecnie para testuje linię Tenkan W1 i jeżeli linia się wybroni to pojawi się okazja na niższym TF do szukania zagrania pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here