Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/JPY

Para EUR/JPY została zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Od dołu jest to linia SSB W1 , a od góry Tenkan Mn. Po odbiciu od tej pierwszej, para wyrysowała mocny impuls wzrostowy, który jest piątką i powinien mieć swoją kontynuację w formie fali 3C. Impuls dotarł do Tenkan W1. Linia została odrzucona Pin Barem i od tego momentu oglądamy spadki, które dotarły do Kijun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że Kijun W1 zbiega się z SSB D1. Poziom ten zatrzymał spadki. Wydaje się jednak, że jeżeli ma to być korekta prosta, to nie została ona zakończona i ewentualna fala c powinna przetestować linię KIjun D1. Re-test i odrzucenie linii może być świetną okazją do zagrania pod kontynuację wzrostów. Celem minimalnym dla takiego ruchu będzie zasięg wyznaczony dla fali N.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here