Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


AUD/NZD

Na wykresie tygodniowym pary AUD/NZD widzimy, że para po odrzuceniu ważnej strefy oporu, ruszyła w kierunku chmury wzrostowej. Para dotarła prawie do dolnego jego ograniczenia. Powstał impuls spadkowy, który jest piątką (na wykresie poniżej dokładnie to widać). Korekta jaka powstała dotarła do oporu wyznaczonego na lewym ramieniu potencjalnej formacji głowy z ramionami, wyznaczając jej prawe ramię. W ten sposób fala 2B zniosła dokładnie 50 procent fali impulsu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym pary, dokładnie widać powstałą piątkę. Korekta dotarła idealnie do płaskiej linii Kijun i ją odrzuciła. W ten sposób powstał wstępny sygnał sprzedaży. Na wykresie H4 para wyszła ze spadkowej chmury potwierdzając wejście w pozycje. Jeżeli para będzie kontynuować spadki, to najbliższym wsparciem dla ceny będzie linia SSA D1, gdzie znajduje się również linia szyi hipotetycznej formacji RGR. Jej pokonanie powinno doprowadzić do spadków w kierunku zasięgu wyznaczonego dla fali N (elliotowa fala C), lub fali V (elliotowa fala 3).

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here