Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


AUD/USD

W ciekawym punkcie znajduje się para AUD/USD. Jeżeli spojrzymy na wykres od szczytu to mamy do tej pory wyrysowaną piątką, która jest falą 1A. Potem mamy falę 2B lub A z korekty nieregularnej. Ostatnia sekwencja to trójka. Jeżeli obecny wzrost jest falą czwartą fali 3C z naciskiem na C to powinniśmy po jej zakończeniu zobaczyć jej pod falę piątą, która zakończy piątkę. Jeżeli jednak trójka spadkowa okaże się falą B korekty nieregularnej to w najbliższym czasie czekają nas mocne wzrosty w kierunku linii Kijun, od której cena oddaliła się na sporą odległość.

Na wykresie H4 widzimy jak cena balansuje pomiędzy linią Tenkan co świadczy o konsolidacji. Linia Kijun jest bardzo blisko ceny i może zostać przetestowana. Odrzucenie linii i ponowne zejście pod Tenkan będzie sygnałem do zagrania pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here