Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/AUD

Para EUR/AUD kilka tygodni temu, budując wzrostową falę 3C, dotarła do mocnej strefy oporu. Strefa została odrzucona, następstwem czego były dwutygodniowe spadki, które dotarły w okolice linii Tenkan W1. W tym samym momencie linia Chikou znalazła wsparcie w linii ceny. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które mogą być początkiem wzrostowej fali piątej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że spadki utworzyły korektę prostą. Cena znalazła się na moment pod linią Kijun D1, ale od razu wróciła ponad nią. Można było zakładać dwa scenariusze. W pierwszym, budowę wzrostowej fali B większej korekty, która odrzuciłaby Kijun D1 i zaczęła budowę fali C w kierunku chmury wzrostowej. W drugim, który prawdopodobnie zaczyna się realizować, wyjście ponad Kijun i szczyt fali b korekty spadkowej, jest początkiem wspomnianej fali piątej wyższego rzędu.

Wykres H4 pokazuje, że para wyszła ponad wąską chmurę spadkową, co mogło już być słabym sygnałem do zagrania pod wzrosty, ale wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy z jakim scenariuszem mamy do czynienia (wybicie jest poniżej szczytu fali b). Teraz można zakładać, że zobaczymy kontynuację wzrostów. Pozostaje czekać na korektę powstającej fali, która powinna być dopiero falą pierwszą fali piątej. Dobrym miejscem do szukania pozycji będzie re-test linii Kijun D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here