Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.CAD/JPY

cadjpy040919

Jeżeli spojrzymy na wykres pary CAD/JPY w ujęciu tygodniowym, to możemy nakreślić sobie dwa scenariusze. Pierwszy, wzrostowy zakłada, że obecne spadki są korektą impulsu, który wyrysował się na początku roku. Można go oznaczyć jako falę iA. Obecnie oglądamy falę c w korekcie prostej, czyli falę iiB. Jeżeli tak, to oglądane odbicie od strefy wsparcia, jest początkiem wzrostowej fali iiiC. Para powinna kierować się w kierunku tygodniowych linii Tenkan i Kijun, a następnie płaskiej linii SSB w chmurze spadkowej. Jej pokonanie potwierdzi zakładany scenariusz. Drugi scenariusz, spadkowy, zakłada że spadek po wzrostowej fali impulsu jest układem 1212. Oznacza to, że jesteśmy w korekcie fali pierwszej fali trzeciej i para zakończy korektę w okolicach linii Tenkan W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

cadjpy040919a

Na wykresie dziennym widzimy piątkę spadkową (od szczytu) potem korektę nieregularną jako falę iib i drugą piątkę, która własnie się zakończyła. Jak widzimy na screenie powyżej, ostatnia piątka zakończona jest trójką, która może być falą b w korekcie nieregularnej. Dlatego warto obserwować obecny wzrost. Jeżeli będzie on piątką, to scenariusz spadkowy będzie bardzo możliwy. Odrzucenie linii Tenkan lun Kijun W1 pozwoli na szukanie pozycji na niższym TF pod właściwą fale trzecią. Jeżeli jednak para pokona linią Kijun W1, scenariusz spadkowy przestanie obowiązywać, a do gry wejdzie ten z budową wzrostowej fali iiiC jako kontynuacji fali z początku roku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here