Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


GBP/CAD

Para GBP/USD po wyrysowaniu trójki spadkowej dotarła do wsparcia, którym jest przeciągnięta linia SSA W1. Para odbiła w kierunku SSB W1 i obecnie linia ta jest testowana. Patrząc z falowego punktu widzenia, do zakończenia ewentualnej fali C potrzebna jest jeszcze jedna fala spadkowa, która mogłaby zrealizować pełny zasięg dla fali N. Jeżeli para odrzuci testowaną SSB W1 będzie można próbować zagrać pod taki scenariusz.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para idealnie reaguje na przedłużoną linię SSB W1, która przebiega na wysokości dziennej linii Tenkan. Obecnie para znajduje się pomiędzy wspomnianą linią a linią Kijun D1. Jeden ze scenariuszy zakłada kontynuację spadków już teraz, a to oznacza pokonanie Tenkan i zakończenie korekty prostej. W drugim, obecne wzrosty są dopiero pierwszą falą większej korekty lub początkiem zmiany sentymentu na wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here