Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CHF

Korekta impulsu wzrostowego jaki tworzył się od początku roku, pokonała linię Kijun i Tenkan Mn, po czym zatrzymała się na SSA Mn. Od tego momentu oglądamy mocny wzrost, który wyprowadził cenę powtórnie powyżej linii Kijun Mn.

Powstały impuls wzrostowy, można rozpisać jako falę 1A. Powstała następnie korekta wpisuje się w korektę nieregularną (fala b jest trójką, a sama c jest piątką). Fala c dotarła do chmury spadkowej (W1) i od niej odbiła tworząc wzrostową piątkę. Może to być początek fali 3C. Obecnie para dotarła do mocnej strefy oporu (przerywana linia), dlatego możliwa jest reakcja podaży, która powinna doprowadzić do budowy fali ii.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, wyraznie powstałą piątkę wzrostową, która dotarła do oporu, oraz linii SSA D1. Ich odrzucenie powinno doprowadzić do korekty w kierunku linii Kijun D1 i być świetną okazją do zagrania pod falę trzecią tworzącej się fali 3C. Jeżeli para pokona linię Kijun D1, scenariusz wzrostowy przestanie obowiązywać. Powstała korekta pozwoli na wyznaczenie zasięgu dla tworzącej się fali.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here