Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CAD

Na wykresie tygodniowym pary USD/CAD widzimy, że po zakończeniu dużej trójki spadkowej, od roku buduje się struktura, która przypomina trójkąt. Zakładałem, że ostatni spadek jaki oglądamy od szczytu był początkiem kolejnej fali spadkowej, czyli fali C. Obecny ruch na południe nie przypomina jednak impulsu, dlatego dokładam kolejny scenariusz, w którym struktura powstająca od zeszłego roku jest łączonym zigzagiem. Przy takim założeniu, odbicie jakie powstało po odrzuceniu linii SSB W1 i Kijun W1 może być początkiem fali C kończącej strukturę.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para porusza się w kanale spadkowym. W zeszłym tygodniu para przetestowała i odrzuciła dolne jego ograniczenie, czego skutkiem jest oglądany od kilku dni wzrost. Obecnie para zbliża się do ważnego oporu jakim jest linia SSA Mn. Dopiero jej pokonanie pozwoli na realizację scenariusza wzrostowego. Zakładam, że para albo odrzuci linię i zobaczymy korektę w okolice linii Kijun D1 co będzie okazją do szukania pozycji długiej, lub pokona SSA Mn, a wtedy okazja pojawi się przy jej re-teście od góry.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here