Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


NZD/CAD

Jeżeli spojrzymy na wykres miesięczny pary NZD/CAD zobaczymy, że para po wyrysowaniu trójki spadkowej, dotarła do bardzo ważnej strefy wsparcia. Wsparciem jest poziom 0,8620 od którego para kilkakrotnie odbijała. Jest to również płaska linia SSB Mn. Trójka jaka powstała od szczytu może być początkiem zmiany trendu. Para obecnie walczy ze wspomnianym wsparciem, które stanowi linię szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami. Jeżeli spojrzymy na zakres wyznaczony dla fali N, to miejsca do spadku jest bardzo dużo. Pełna realizacja formacji RGR wypada w pobliżu zasięgu dla fali V.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para testuje wspomniane wsparcie. Po wyrysowaniu trójki wzrostowej i odrzuceniu linii Kijun, para ponownie dotarła do SSB Mn. Dwa scenariusze chodzą mi po głowie. Pierwszy, to oznaczenie trójki wzrostowej jako fali A, a obecny spadek jako falę B. W tym przypadku powinniśmy zobaczyć kolejne wzrosty w ramach fali C. Wzrosty mogą dotrzeć w okolice SSA D1 i linii Kijun. Drugi, to zakończenie korekty prostej i ponowny atak na kluczowe wsparcie. Ponieważ oglądane od niedawna spadki nie wyglądają na impuls, podstawowym scenariuszem jest ten z budową większej struktury korekcyjnej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here