Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


NZD/USD

Para NZD/USD pozostaje w trendzie wzrostowym. Obecnie oglądamy korektę, która jeżeli spojrzymy na wykres pod kątem fal, powinna być falą czwartą ostatniej fali wzrostowej. Może ona przybrać różną formę, od trójkąta poprzez korektą prostą. Ważne jest to co się stanie po dotarciu wykresu do lokalnej strefy wsparcia. Jej odrzucenie, będzie sygnałem do zagrania pod falę piątą. Zasięg dla takiego ruchu to ok 160 pisów.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


EUR/NZD

Para EUR/NZD pokonała mocnym ruchem linię poprowadzoną po ostatnich szczytach oraz lokalną strefę oporu. Udało się również pokonać ważniejszą wewnętrzną strefę podażową w okolicach poziomu 1,5720. Te dwie strefy stały się wsparciami i w ich okolicach należy szukać wejścia w pozycję zgodną z ostatnim momentum. Brać należy pod uwagę również scenariusz spadkowy. Ruch w górę na obecnym etapie jest trójką i może być korektą spadków jakie oglądaliśmy między 12 a 13 lipca. Korekta do wspomnianych wsparć i reakcją na nie wyjaśni, który scenariusz jest prawidłowy. Z punktu widzenia systemu, nastawiam się na otwarcie longa.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here