Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


AUD/NZD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para AUD/NZD wbrew moim przewidywaniom z zeszłego tygodnia, pokonała przyspieszoną linię trendu spadkowego i lokalną strefę wsparcia. Ruch wzrostowy napotkał przeszkodę w postaci strefy podażowej w okolicach poziomu 1,0530 i od tego momentu oglądamy spadki. Ciekawym miejscem do obserwacji, będzie poziom zniesienia 61.8 ruchu w górę w połączeniu z pokonaną ostatnio strefą oporu a teraz wsparcia. Odrzucenie poziomu może być okazją do longa z celem w okolicach poziomu 1,0600.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


EUR/AUD

Zeszłotygodniowy impuls wzrostowy na parze EUR/AUD dotarł do ważnej strefy podażowej. Od tego momentu oglądamy korektę, która dotarła własnie do zniesienia 50 procent ostatniego ruchu w górę. Być może mamy do czynienia z korektą prostą i jest szansa, że dotrze ona do lokalnej strefy wsparcia i zniesienia 61,8. Tam powinny rozstrzygnąć się losy pary. Odrzucenie poziomu będzie okazją do longa z celem 1,5100.


EUR/NZD

Para EUR/NZD bardzo mocnym ruchem wzrostowym zareagowała na wsparcie w okolicach poziomu 1,5250. Powstał impuls, który zatrzymał się na strefie podażowej i od tego momentu oglądamy spadki. Patrząc falowo na obecny układ, możemy liczyć się z powstaniem korekty nieregularnej w ramach fali 2B i kontynuacji wzrostów. Dobrym miejscem do obserwacji będzie poziom zniesienia 50 procent fali impulsu w połączeniu z ostatnio pokonanym oporem.


Zakończyłem własnie dwumiesięczne testy systemu na żywo. Jakie wnioski z tego okresu? Po pierwsze, to co dla mnie bardzo ważne ilość wejść stratnych pod rząd wynosi dwa. Jest to bardzo ważna dla mnie informacja, która warunkuje odpowiednie podejście do zarządzania wielkością pozycji. Po drugie skuteczność, która jest na granicy 50 procent co w połączeniu ze średnim RR na poziomie 4:1 jest bardzo dobrym dla mnie wynikiem. W okresie, który obejmuje test niestety popełniłem również błędy, które wpłynęły na końcowy wynik. Z różnych względów kilka świetnych setupów pominąłem. Kilka razy uratowało mnie to przed stratą, ale ogólnie nie zrobiłem w danym momencie tego co powinienem, więc ten element jest do poprawy. Konsekwencja stosowania danej metody, która w testach i na żywo daje dodatnią skuteczność oczekiwaną jest warunkiem koniecznym do zarabiania w długim terminie. Wiem, że na wyciąganie wniosków za wcześnie, choć system działa od stycznia i wynik jest powtarzalny jednak dopiero wejścia na żywo dają pełnię obrazu. Będę się z Państwem co jakiś czas nimi dzielił.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

4 KOMENTARZE

  1. No nie ma, bo miał być z założenia prosty i takim jest. Te kolejne, wyjątkowe dopiero tworzę 🙂

  2. To system, którego opis jest w linku na początku tekstu. Pod niego piszę te analizy. No może i jeden ze słabszych, ale bardzo stabilny i jest w miarę ok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here