Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/NZD

Para EUR/NZD po dotarciu do istotnej strefy oporu na chwilę obecną pozostaje w korekcie. Dlatego na chwilę obecną, ponieważ ruch ten może przeistoczyć się w większy spadek, ale o tym za chwilę. Od szczytu powstały dwie fale spadkowe, które są piątkami.

Powstał zigzag, w którym fala C to 0.62 fali A. Czyli minimum dla korekty prostej jest wypełnione. Jednak bardzo często takie układy stanowią początek dla fali 12 12, czyli w tym przypadku umowna fala C staje się falą pierwszą fali trzeciej.

Dobrym miejscem do szukania pozycji może być zniesienie 38.2 lub 50 procent fali 11 z celem jakim jest fala trzecia lub C wyższego rzędu jeżeli miałby powstać większy zigzag.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


GBP/AUD

Para GBP/AUD po dotarciu do strefy oporu kontynuuje spadki. Powstała korekta ABC. Ruch wygląda na chwilę obecną na korektę. Podobnie jak w przypadku pary opisanej powyżej, również tu trzeba się liczyć z przyspieszeniem spadków. Wykres pary pokonał lokalne wsparcie, które obecnie stało się oporem i powolutku do niego zmierza. Jeżeli poziom ten zostanie odrzucony pojawi się okazja do zajmowania pozycji. Celem minimum dla niej będzie strefa wsparcia, która znajduje się ok 200 pipsów niżej.


Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here