Naga MarketsPierwszą parą, na która zwrócę uwagę w nadchodzącym tygodniu/tygodniach będzie para GBP/JPY.

2016-05-29_154355

Prostokąty przedstawiają interesujące miejsca do zajęcia pozycji. Dwa warianty są pro spadkowe i to z nimi wiążę największe nadzieje. Pierwszy zakłada zakończenie korekty prostej ABC. Miejsce zaznaczone na czerwono jest oporem oraz zniesieniem 38.2 ostatniej fali spadkowej. Występuje  tam również równość fali A i fali C. Celem jest fala piąta impulsu spadkowego. Drugi, zakłada budowanie trójkąta w ramach fali czwartej. Cel jest dokładnie taki sam jak przy pierwszym, czyli fala piąta. Pozostałe dwa są alternatywą. Przy zanegowaniu podstawowych, czyli zmianie sentymentu na wzrostowy pozostanie szukać wejść w longi. Jeżeli hipotetyczna fala C przebije zaznaczoną prostokątem strefę oporu, dobrym miejscem do otwierania pozycji będzie re-test przebitej strefy. Drugi wariant nie jest już tak prosty. Na obecnym etapie fala C jest piątką i jeżeli podfala piąta nie zostanie wydłużona dopełniając w ten sposób korektę prostą ABC to może się okazać, że będzie pierwszą falą w impulsie wzrostowym. W takim przypadku należy obserwować jej korektę i szukać wejścia w longa. Linia poprowadzona po ostatnich dołkach lub strefa wsparcia poprowadzona po dołku z 24 lutego będzie dobrym miejscem do tego.


Drugą parą jest CAD/JPY. W przypadku tej pary widzę na chwilę obecną dwa warianty i oba są pro spadkowe.

2016-05-29_154355

Od ostatniego szczytu z końca kwietnia powstała fala impulsu w dół. Obecnie powinniśmy tworzyć jej korektę. Pierwszy wariant zakłada korektę prostą ABC, która powinna się zakończyć na zniesieniu 61.8 fali spadkowej. Poziom ten wzmocniony jest przez strefę oporu wynikającą z lewego ramienia hipotetycznej formacji RGR. Na wspomnianym poziomie wystąpi również równość fali A i fali C. Drugi wariant zakłada budowę trójkąta korekcyjnego. Powinny powstać jeszcze fale d i e.


Kolejną para jest EUR/CAD. Istnieje duża szansa, że impuls spadkowy zapoczątkowany w styczniu tego roku właśnie się zakończył i powstanie korekta.

2016-05-29_154355

Pierwszą jej nogą, czyli falą A powinien być wzrost od dołka, który wygląda na impuls. Warto obserwować falę c jego korekty i szukać wejścia w longa. Zbliżamy się, a w zasadzie testujemy wsparcie, na którym korekta powinna się zakończyć. Celem dla longa jest fala C. Zasięg dla ruchu w górę jest spory i warto rozważyć otwarcie pozycji. Zejście poniżej ostatniego dołka neguje przedstawiony scenariusz.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here