Naga MarketsPierwszą parą, na która zwrócę uwagę w nadchodzącym tygodniu/tygodniach będzie para GBP/JPY.

2016-05-29_154355

Prostokąty przedstawiają interesujące miejsca do zajęcia pozycji. Dwa warianty są pro spadkowe i to z nimi wiążę największe nadzieje. Pierwszy zakłada zakończenie korekty prostej ABC. Miejsce zaznaczone na czerwono jest oporem oraz zniesieniem 38.2 ostatniej fali spadkowej. Występuje  tam również równość fali A i fali C. Celem jest fala piąta impulsu spadkowego. Drugi, zakłada budowanie trójkąta w ramach fali czwartej. Cel jest dokładnie taki sam jak przy pierwszym, czyli fala piąta. Pozostałe dwa są alternatywą. Przy zanegowaniu podstawowych, czyli zmianie sentymentu na wzrostowy pozostanie szukać wejść w longi. Jeżeli hipotetyczna fala C przebije zaznaczoną prostokątem strefę oporu, dobrym miejscem do otwierania pozycji będzie re-test przebitej strefy. Drugi wariant nie jest już tak prosty. Na obecnym etapie fala C jest piątką i jeżeli podfala piąta nie zostanie wydłużona dopełniając w ten sposób korektę prostą ABC to może się okazać, że będzie pierwszą falą w impulsie wzrostowym. W takim przypadku należy obserwować jej korektę i szukać wejścia w longa. Linia poprowadzona po ostatnich dołkach lub strefa wsparcia poprowadzona po dołku z 24 lutego będzie dobrym miejscem do tego.


Drugą parą jest CAD/JPY. W przypadku tej pary widzę na chwilę obecną dwa warianty i oba są pro spadkowe.

2016-05-29_154355

Od ostatniego szczytu z końca kwietnia powstała fala impulsu w dół. Obecnie powinniśmy tworzyć jej korektę. Pierwszy wariant zakłada korektę prostą ABC, która powinna się zakończyć na zniesieniu 61.8 fali spadkowej. Poziom ten wzmocniony jest przez strefę oporu wynikającą z lewego ramienia hipotetycznej formacji RGR. Na wspomnianym poziomie wystąpi również równość fali A i fali C. Drugi wariant zakłada budowę trójkąta korekcyjnego. Powinny powstać jeszcze fale d i e.


Kolejną para jest EUR/CAD. Istnieje duża szansa, że impuls spadkowy zapoczątkowany w styczniu tego roku właśnie się zakończył i powstanie korekta.

2016-05-29_154355

Pierwszą jej nogą, czyli falą A powinien być wzrost od dołka, który wygląda na impuls. Warto obserwować falę c jego korekty i szukać wejścia w longa. Zbliżamy się, a w zasadzie testujemy wsparcie, na którym korekta powinna się zakończyć. Celem dla longa jest fala C. Zasięg dla ruchu w górę jest spory i warto rozważyć otwarcie pozycji. Zejście poniżej ostatniego dołka neguje przedstawiony scenariusz.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here