Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/GBP

Para EUR/GBP porusza się trójkami i istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecny ruch w górę jest dopiero pierwszą falą wzrostową. Na wykresie widzimy, że powstała formacja RGR, a obecnie para stara się pokonać jej linię szyi. Jej re-test lub wsparcia, które znajduje się troszkę niżej, będzie okazją do szukania pozycji długiej. Bardzo dużo zależało będzie od testu ważnej strefy oporu, która poprowadzona jest po ostatnich szczytach.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/AUD

Para GBP/AUD pokonała lokalną strefę wsparcia i powoli zbliża się do kolejnej. Mam dwa scenariusze pod ewentualne rozegranie. Pierwszy, w którym następuje re-test pokonanej strefy i jej odrzucenie. Pojawi się wtedy okazja do zagrania shorta pod zakończenie fali wzrostowej ABC, która będzie łączonym zigzagiem. Drugi, to zagranie pod falę piątą ostatniej fali wzrostowej. Jak widać na powyższym screenie, fala ta składa się z trzech podfal i do pełnego jej zakończenia brakuje fali 4 i 5. Obecny spadek może odbywać się w ramach fali 4. Wybicie góra ponad pokonaną strefę wsparcia będzie dobrą okazją do szukania longa.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here