Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


CAD/JPY

Wzrosty jakie oglądamy od pewnego czasu na parze CAD/JPY dotarły w okolice zniesienia 50 procent fali spadkowej. Wykres przybiera formę korekty prostej, w której fala A w przybliżeniu równa się fali C. Po jej zakończeniu, powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali 3C. Obecnie para dotarła do lokalnej strefy oporu i jeżeli ją pokona taki scenariusz będzie bardzo prawdopodobny. Pojawi się wtedy okazja do shorta po re-teście wspomnianej strefy. Jeżeli natomiast strefa zostanie wybroniona mocną formacją, będzie można uznać układ za 1212 i szukać longa. Pierwszy scenariusz wydaje się jednak bardziej prawdopodobny.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


GBP/USD

Para GBP/USD zareagowała na strefę wsparcia i powstał mocny impuls wzrostowy, który jest piątką. Wykres pary pokonał lokalną strefę oporu i zatrzymał się w rejonach mocnej strefy podażowej. Jeżeli nastąpi korekta, która powinna odbyć się w ramach fali 2B i dotrze w rejony pokonanego oporu, pojawi się okazja do longa. Powstanie wówczas hipotetyczna formacja głowy z ramionami z zasięgiem w okolice strefy podażowej, czyli poziomu 1.3030.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here