Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/AUD

Para EUR/AUD dotarła w zeszłym tygodniu do ważnej strefy oporu. Pojawiła się nieśmiała świeczka odrzucająca ten poziom. Patrząc na wykres pod kątem fal możemy oznaczyć ruch jako 123. Istnieje duża szansa, że pojawi się większa korekta spadkowa. Powinna powstać fala czwarta, jeżeli ma to być impuls. Zejście wykresu do strefy wsparcia w rejonie zniesienia 38.2 fali trzeciej będzie okazją do szukania wejścia w longa.


EUR/JPY

Ciekawą sytuację mamy na parze EUR/JPY. Po korekcie nieregularnej jaka pojawiła się po nieudanej próbie sforsowania strefy oporu, oglądaliśmy wzrost. Wzrost ten można falowo rozpisać jako impuls. Po jego zakończeniu pojawiły się trzy fale w górę. Obecnie oglądamy spadek, który powoli staje się piątką. Może to być fala c korekty nieregularnej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejny ruch wzrostowy. Zakończenie fali c i zdecydowany ruch w górę, będzie okazją do szukania longa.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do lokalnego wsparcia. Oglądamy ruch boczny, który można wykorzystać do zajęcia pozycji. Jeżeli spojrzymy na wykres h1

możemy doszukać się korekty prostej. Do jej zakończenia potrzeba fali 4 i 5. Można ten ruch rozpisać też tak, że fala C będzie łączonym zigzagiem. W tym przypadku, już z tych poziomów powinniśmy zobaczyć ruch w górę i prawdopodobnie test strefy oporu, która znajduje się 100 pisów wyżej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here