Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


USD/CAD

Wczorajsza moja koncepcja z tymczasowym zakończeniem ruchu spadkowego legła w gruzach. Ruch wzrostowy jaki oglądaliśmy wczoraj bardzo szybko się zakończył. Dotarł on do zniesienia 50 procent ostatniej fali spadkowej. Poziom lokalnego wsparcia został pokonany i stał się oporem. Spadki zatrzymały się na dolnym ograniczeniu kanału. Ostatni ruch w dół jest impulsem i należy się podziewać jego kontynuacji. Korekta jak się własnie pojawiła może być wykorzystana do szukania shorta. Dobrym miejscem do tego będzie re-test pokonanego wsparcia.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


NZD/USD

Po dłuższym trendzie wzrostowym jaki oglądamy na tej parze od przeszło miesiąca, pojawiła się korekta. Obecnie kształtem przypomina trójkąt. Do jego wypełnienia brakuje fali e. Jeżeli taka powstanie, pojawi się okazja do szukania pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Rzeczywiście, kilka razy sprawiał wrażenie, że już się kończy a tu
    niespodzianka, wyjątkowo denerwujący. Ale dotarł już do 0,618 fali A
    czyli czas kończyć.:)

  2. Ja patrze na wyższy interwał i też jestem dokładnie tego samego zdania, że wcześniej czy póżniej będziemy mieli kontynuację tego ruchu od szczytu. Jak będzie już teraz 1212 to cudownie. Ja te analizy piszę pod swoją strategię na h4 i dlatego bardzo często zmieniam punkt zaczepienia. Ten kanał w jakim się porusza USD/CAD od dawna nie daje mi spokoju i już kilka razy twierdziłem, że to początek fali 3C. Dlatego jak teraz mam małą piątkę w dół to oczywiście zagram pod 1212 bo jest ku temu okazja.

  3. Widzę że się uaktywniłeś ostatnio, będzie co czytać w pracy, bo ostatnio mało ciekawych analiz. Na USD/CAD spójrz na większy interwał, moim zdaniem ostatnie spadki to nie jest abc, tylko 1212, początek wielkiej fali spadkowej jako kontynuacja fali A z 2016 od 1,4 do 1,2 i jednocześnie może w końcu koniec denerwującej fali B z 2016-17. Mam nadzieję że spadnie 2000 pipsów w krótkim czasie i sprawi mi radość.:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here