Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/NZD

Jeżeli spojrzymy na wykres pary EUR/NZD pod kątem falowym, możemy dostrzec niedokończoną falę trzecią. Wykres pary dotarł w okolice zniesienia 38.2 fali 3/3 i poziomu wsparcia. Powstały dwa Pin Bary, które odrzuciły te poziomy. Od tego momentu oglądamy próbę kontynuacji wzrostów. Mam troszkę mieszane uczucia do do faktycznego zakończenia korekty spadkowej. Sam spadek od szczytu jest impulsem i nie jest raczej falą C korekty nieregularnej. Dlatego bardziej spodziewałbym się kontynuacji spadków w ramach fali c korekty prostej. Jednak sam system nie uwzględnia analizy falowej, dlatego zerkając na wykres H4 możemy szukać okazji do longa.

Widzimy tutaj mocne momentu, które pokonało strefę oporu i wykres znalazł się powyżej średnich. Re-test od góry strefy i jej odrzucenie będzie okazją do zajęcia pozycji.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


EUR/USD

Bardzo podobną sytuację mamy na parze EUR/USD. Para po zakończeniu korekty prostej, wybiła z kanału spadkowego górą i pokonała lokalny poziom oporu. Re-test tego poziomu oraz górnego ograniczenia kanału będzie okazją do szukania pozycji długiej. Jeżeli natomiast wykres pary pokona wspomniane strefy, możliwym wariantem będzie ten, gdzie obecny wzrost traktować będziemy jako falę B większej struktury korekcyjnej. Pojawi się wtedy okazja do shorta po re-teście stref, tym razem od dołu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here