Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


CAD/JPY

Para CAD/JPY dotarła pod koniec ubiegłego tygodnia, to ważnej strefy oporu. Nastąpiła reakcja strony podażowej i od dwóch dni oglądamy spadki. Jeżeli spojrzymy na układ jaki rysuje się od dwóch miesięcy, to zobaczymy korektę składającą się z trzech fal, w którym doszło do równości fali A i C.

Na wykresie H4 widzimy, że para obecnie zmaga się se strefą wsparcia. Jej pokonanie może skutkować większym ruchem w spadkowym, może nawet zakończeniem korekty i testem poziomu 80,600. Będzie to również okazja do szukania pozycji krótkiej przy re-teście pokonanego poziomu. Obrona wsparcia to negacja scenariusza i okazja do longa.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


USD/CAD

Ciekawą sytuację mamy na parze USD/CAD. Od dłuższego czasu oglądamy ruch spadkowy, który jest trójką, gdzie fala A równa się fali C. Para dotarła do ważnej strefy wsparcia i od kilku dni oglądamy próbę wzrostu. Wzrost wygląda na impuls i powinien mieć swoją kontynuację. Całkiem możliwe, że spadki się zakończyły, przynajmniej na ten moment i zobaczymy w najbliższym czasie jakąś strukturę wzrostową.

Na wykresie H4, widzimy, że wykres pary pokonał lokalny opór, który jest teraz wsparciem. Jeżeli nastąpi jego re-test pojawi się okazja do szukania longa. Celem minimum dla takiej pozycji będzie strefa oporu zaczynająca się w okolicach poziomu 1,3380.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here