Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


AUD/JPY

Para AUD/JPY zmaga się od kilku dni z ważną strefa oporu. Na wykresie h4 widzimy próbę wyjścia górą, która powinna się powieść. Patrząc na wykres pod kątem fal, możemy zobaczyć strukturę, w której fala trzecia nie jest jeszcze zakończona. Wybicie ponad opór powinno dopełnić cały układ. Po zakończeniu fali trzeciej powinniśmy zobaczyć cofnięcie w ramach fali czwartej, która powinna zakończyć się w okolicach zniesienia 50 procent fali trzeciej. Poziom ten jest dodatkowo wzmocniony przebitym ostatnio oporem, który stał się wsparciem. Własnie w tym miejscu będzie można szukać pozycji. Celem dla niej będzie strefa oporu w okolicach poziomu 85,400.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


EUR/JPY

Para EUR/JPY od ponad miesiąca pozostawała w konsolidacji. Kilku kilkukrotnie, co możemy zobaczyć na wykresie dziennym, para testowała szeroką strefę wsparcia. U mnie jest ona rozbita na dwie części. Forma konsolidacji przybrała wygląd trójkąta zniżkującego. Powstał szereg pinbarów odrzucających strefę, aż wreszcie udało się wyjść ponad nią.

Każdy re-test wspomnianej strefy, będzie okazją do szukania longa. Celem minimum dla takiej pozycji będzie szczyt z połowy maja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here