Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/GBP

Para EUR/GBP w zeszłym tygodniu testowała bardzo ważny opór. Pokonanie tej ważnej strefy, pozwoliłoby myśleć o teście szczytu z pazdzienika zeszłego roku. Próba jak na razie nie powiodła się i od kilku dni obserwujemy spadki. Ruch w górę można rozpisać jako zakończony impuls, co może skutkować pogłębieniem korekty w ramach fali 2B. Jeżeli spojrzymy na wykres h4 to zobaczymy, że

wykres pokonał lokalne wsparcie i można go oznaczyć jako korektę abc lub niedokończony impuls spadkowy. Obecnie testujemy przebite wsparcie i jeżeli zostanie ono odrzucone, pojawi się okazja do zajęcia pozycji. Wyjście górą, może oznaczać zakończenie korekty i powrót do wzrostów.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


GBP/CAD

Para od szczytu ma za sobą trzy fale w dół. Jeżeli ma to być korekta prosta, mogła już się zakończyć. Wydaje się jednak, że ostatni segment spadkowy będzie miał swoją kontynuację. Wzrost jaki obserwujemy od ostatniego dołka, wygląda na typową korektę. Powinna to być fala czwarta fali 3C. Jeżeli korekta przeciągnie się w czasie i jeszcze raz zobaczymy re-test pokonanej strefy wsparcia, będzie można szukać wejścia w shorta.


Od jutra rana, chciałbym wszystkich zaprosić na nowy cykl jak pojawi się w ramach obecnego. Będzie on zawierał analizę wykresu pod kątem potencjalnego zagrania, ale na niższym TF. Będzie to próba budowy systemu, opartego o AT i typowe formacje znane z PA z dodatkiem zmiany pozycjonowania małych graczy, czyli sentymentu. Chciałbym sprawdzić, czy sentyment jest faktycznie antywskaznikiem i czy krótkotrwałą jego zmianę można wykorzystać w tradingu na swoją korzyść. Czy może przydać się do określenia końca korekty w trendzie lub do zakończenia fali piątej w impulsie, czy też jak się zmienia przy dotarciu wykresu do ważnej strefy SR. Wpisy będą opierały się o analizę wykresu na h1 lub niżej. Będę określał poziomy wejścia i wyjścia z pozycji. Raz w tygodniu pojawi się wpis z podsumowaniem i wnioskami. Zapraszam.


Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here