Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


AUD/JPY

Para AUD/JPY po teście zniesienia 50 procent ostatniej fali wzrostowej wygenerowała ruch w górę, który obecnie testuje bardzo ważną strefę oporu. Od reakcji na wspomnianą strefę zależy czy mamy do czynienia z korektą ostatniego spadku, czy też wracamy do wzrostów.

Na wykresie h4 będzie można szukać okazji zakupowych

Przebicie oporu i jego re-test pozwoli na wejście w longa z celem jakim jest kolejna strefa opory, czyli okolice poziomu 85.500. Odrzucenie oporu i jego re-test to okazja do shorta. Celem dla takiej pozycji będzie druga noga spadku zapoczątkowanego pod koniec lutego.


CAD/JPY

Ostatnio pisałem o okazji zakupowej na parze CAD/JPY. Pojawił się pinbar na wsparciu po teście zniesienia 50 procent fali 3C. Uważałem wtedy, że powinien on zakończyć korektę. Niestety, powstała jeszcze jedna noga korekty, czyli fala c. Gdybym postawił poziom obrony poniżej świeczki sygnałowej, pozycja zostałaby zamknięta.

Piszę o tym dlatego, że pojawiły się pytania gdzie stawiam stopa. Mam dwie metody.

Pierwsza polega na tym, że jak mamy ruch w danym kierunku i jest to ruch jedno falowy, zakładam że może powstać jeszcze fala c. Stawiam wtedy stop, poniżej fali c, która jest w stosunku do fali a w relacji 1 do 1. Druga, to postawienie zlecenia obronnego poniżej kolejnego zniesienia danej fali. Jeżeli poziom wejścia pojawia się na zniesieniu 38.2 to obrona poniżej 50 procent zniesienia. Jeżeli na 50 to poniżej 61.8.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


EUR/GBP

Para EUR/GBP dotarła po mocnym ruchu w górę, do trefy oporu. Jeżeli spojrzymy na wykres h4

Widzimy ruch od dołka, który jest impulsem. Falą trzecią jest tu luka. Powstała korekta prosta abc i obecnie oglądamy kolejną falę wzrostową czyli falę 3C. Ponieważ dotarliśmy do strefy oporu a wzrost jest piątką, spodziewam się korekty. Okazją do zajęcia pozycji będzie zejście wykresu do wsparcia np dołka fali czwartej i zniesienia 38.2 lub 50 procent impulsu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here