Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


USD/CAD

Para USD/CAD od dłuższego czasu znajduje się w trendzie wzrostowym, który wygląda jak trójkąt lub kanał. Może to być fala B dużej fali korekcyjnej. W tym przypadku po jej zakończeniu zobaczymy mocną falę C. Od dołka mamy na razie 3 fale wzrostowe. Jeżeli układ ma wpisać się w kanał a nie w trójkąt to powinniśmy zobaczyć jeszcze jeden ruch wzrostowy. Po odrzuceniu strefy wsparcia, która znajduje się w okolicy poziomu 1,3400, para wyrysowała trójkę spadkową, którą można interpretować na dwa sposoby. Pierwszy, to  zwykła łączona korekta prosta, która została zakończona, a obecny impuls jaki powstał po teście dolnego ograniczenia struktury jest pierwszą falą kolejnego wzrostu, który powinien odbywać się w ramach fali C łączonego zigzaga. Drugi, to po zakończeniu trójki spadkowej powstała fala A, po niej korekta nieregularna, w której impuls wzrostowy jest falą B, a spadek oglądany od wczoraj jest początkiem fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Spoglądając na wykres Ichimoku widzimy, że impuls jaki ostatnio powstał jest wynikiem odrzucenia linii Kijun i SSB W1 (dolna przerywana linia). Wzrosty dotarły dotarły do SSA Mn i od niej odbiły. Spadek jaki powstał na obecną chwilę można traktować jako korektę impusu i do momentu pokonania testowanej obecnie linii Kijun D1 szukać pozycji pod kolejną falę wzrostową. Na wysokości Kijun D1 znajduje się również linią Tenkan W1 co dodatkowo wzmacnia obecnie testowane poziomy. Pokonanie wspomnianych linii powinno doprowadzić do realizacji scenariusza z zakończeniem korekty nieregularnej i budowy spadkowej fali c.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here