Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


AUD/USD

Bardzo ciekawą sytuację mamy na parze AUD/USD. Spadki jakie oglądamy od nieudanej próby ataku na strefę oporu, przybrały formę impulsu a cały układ od połowy czerwca może być formacją głowy z ramionami. Jeżeli tak, to obecny wzrost powinien być korekcyjny i tworzyć prawe jej ramię. Obecnie docieramy do strefy oporu i zniesienia 38,2 procent fali spadkowej. Na wykresie dziennym powstał Inside Bar, który zaznaczyłem jako żółty prostokąt. Gdyby wykres pary odrzucił wspomnianą strefę oporu i np postała formacja fałszywego wybicia, pojawi się okazja do wejścia w shorta.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


 CAD/JPY

Para dotarła do bardzo ważnej, wręcz kluczowej strefy oporu i od tego momentu obserwujemy próby spadku. Jeżeli wykres pary dotrze do lokalnej strefy wsparcia i pojawi się odpowiedni setup odrzucający strefę, pojawi się również okazja do wejścia w longa. Pokonanie strefy podażowej odtworzy drogę do poziomu 93.0.


GBP/CAD

Kolejną okazję zakupową możemy mieć na parze GBP/CAD. Para mocnym impulsem spadkowym pokonała lokalną strefę oporu i od kilku dni pozostaje w ruchu bocznym. Próba re-testu wspomnianej strefy a być może w połączeniu z testem linii trendu spadkowego, będzie potencjalnym setupem do szukania pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here