Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych. 


EUR/JPY

Para EUR/JPY od trzech tygodni porusza się w kanale wzrostowym. Obecnie testowane jest jego dolne ograniczenie. Powstała mała reakcja popytowa, która dotarła do lokalnej strefy oporu. Ponieważ wykres pary porusza się trójkami, a sam kanał wygląda na formację kończącą, dlatego liczę na pokonanie linii i spadki w kierunku strefy wsparcia, które znajduje się w okolicach poziomu 129,00. W Dukascopy Europe średni spread dla EUR/JPY wynosi 0,4 pipsa – otwórz pozycję już teraz.


GBP/AUD

Na parze GBP/AUD oglądamy próbę kontynuacji trendu spadkowego. Wzrosty jakie oglądaliśmy w zeszłym tygodniu dotarły do lokalnej strefy oporu. Strefa została odrzucona mocnym Pin Barem co było sygnałem sprzedaży. Jeżeli spojrzymy na wykres pod kątem fal, zobaczymy że ostatnia fala w potencjalnym zigzagu składa się z 4 podfal. Obecny spadek, może być podfalą piątą. Jeżeli tak, to powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku wsparcia w okolicach poziomu 1,6180.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!

Kolejną okazję do szukania pozycji możemy mieć na wykresie H4. Mamy spadek, który jest piątką i całkiem możliwe, że obecny ruch trójkowy przerodzi się w korektę nieregularną. Kolejne podejście i odrzucenie pokonanej strefy oporu, będzie ku temu dobrą okazję.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here