Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


AUD/JPY

We wczorajszym wpisie pisałem, że na wykresie pary AUD/JPY w okolicach wsparcia powstał Inside Bar i liczę na powstanie formacji Fakey. Tak się nie stało i wykres pary wybił się z niego górą po czym wrócił do jego wnętrza. Na chwilę obecną powstała korekta abc i kolejny Inside Bar. Jeżeli korekta wydłuży się w czasie i wykres przetestuje linie trendu, może pojawić się świetny setup do wejścia w pozycję. Podobny scenariusz zarysowałem wczoraj na parze AUD/USD. Tam linia trendu została odrzucona Pin Barem i powstała własnie formacja Fakey.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


GBP/CAD

Para GBP/CAD wybiła dołem z konsolidacji, która trwała od połowy czerwca. Obecnie oglądamy ruch powrotny do przełamanej strefy, która stała się oporem. Tu również możliwy jest potencjalny setup z ruchem w kierunku poziomu 1.6500. Większa świeczka wzrostowa, która testowała wspomnianą strefę, stała się świecą matką dla potencjalnego Inside Bara. Czekam na kolejną świeczkę odrzucającą jeszcze raz strefę oporu.

Wyniki strategii za ostatnie miesiące, można zobaczyć w tym miejscu.


GBP/NZD

Na GBP/NZD powstał impuls wzrostowy. Od kilku dni oglądamy konsolidację ponad pokonaną strefą oporu. Przybrała ona formę trójkąta i być może pojawi się okazja zakupowa. Kolejne zejście w okolice dolnego ograniczenia potencjalnego trójkąta i strefy wsparcia, oraz pojawienie się świeczki lub układu odrzucającego strefę stworzy dobry setup do zajęcia pozycji długiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here