Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


AUD/NZD

Na parze AUD/NZD ruch w dół jaki powstał od szczytu jest falą 1A. Kolejny spadek jest trójką i może być falą b korekty nieregularnej. Natomiast wzrost od dołka jej falą c. Jeżeli tak, to w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć spadek w ramach fali 3C. Ponieważ jesteśmy tuż pod strefą oporu, jej ponowny re-test może być okazją do szukania pozycji krótkiej.

Wszystko co musisz wiedzieć o strategii fal Elliotta znajdziesz na dedykowanej stronie Comparic.pl. Sprawdź już teraz!


AUD/USD

Obecny ruch spadkowy jaki oglądamy na parze AUD/USD można traktować jak korektę ostatnich wzrostów. Dynamika spadku potwierdza takie założenie. Korekta powinna odbywać się w ramach fali czwartej ostatniej fali wzrostowej. Dynamiczny wzrost jaki oglądaliśmy w lipcu jest typową falą trzecią. Obecnie znajdujemy się tuż pod strefą oporu. Jej pokonanie i re-test będzie okazją do zagrania na falę piątą. Korekta oczywiście może się wydłużyć w czasie i zobaczymy kolejne spadki, ale powinny one zakończyć się w okolicach strefy wsparcia, która znajduje się na dołku fali 4 fali 3. Mamy tam również zniesienie 38.2 procent fali trzeciej, co powinno wzmocnić ten poziom.


EUR/JPY

Para EUR/JPY wybiła się góra z formacji klina wzrostowego. Obecnie oglądamy re-test górnego jego ograniczenia i strefy wsparcia. Jeżeli wzrosty mają być kontynuowane powinniśmy zobaczyć reakcję popytu. Jeżeli taka nastąpi, pojawi się okazja do longa. Jeżeli jednak strefa zostanie pokonana, klin będzie można uznać z kończący i re-test pokonanego wsparcia będzie okazję do shorta. Pojawiają się więc dwie możliwości na dobry setup i wystarczy poczekać na reakcję wykresu na strefę popytową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here