Naga MarketsSzukali marihuany, znaleźli nielegalną kopalnię bitcoina (BTC)Brytyjska policja wpadła na trop nielegalnej kopalni bitcoinów (BTC), podczas gdy próbowała wyśledzić działalność przestępców związaną z hodowlą marihuany, podał lokalny dziennik Birmingham Live. Policja znalazła ponad 100 koparek podczas śledzenia okolicy z drona.

Mieli znaleźć trawkę, wrócili z bitcoinami (BTC)

Policjanci użyli drona z kamerą termowizyjną, aby sprawdzić miejsce, które podejrzewano o prowadzenie firmy zajmującej się konopiami indyjskimi. Działali na podstawie doniesienia o przewodach biegnących do obiektu i ruchu ludzi w i poza jednostką.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak natknęli się na zakład wydobywający bitcoiny, który rzekomo kradł tysiące funtów energii elektrycznej, aby wydobywać największą na świecie kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej.

– To z pewnością nie jest to, czego się spodziewaliśmy. Miało wszystkie cechy charakterystyczne dla uprawy marihuany i wierzę, że to dopiero druga taka kopalnia kryptowalut, jaką napotkaliśmy w West Midlands. W moim rozumieniu wydobywanie kryptowalut samo w sobie nie jest nielegalne, ale ewidentnie wykradanie energii elektrycznej do zasilania koparek już jest  – powiedziała sierżant policji w Sandwell Jennifer Griffin w oświadczeniu.

Górnictwo wykorzystuje sprzęt komputerowy, który rozwiązuje miliony złożonych obliczeń w każdej sekundzie, aby zatwierdzić transakcje w sieci Bitcoin (co znane jest jako „dowód pracy”). Wymaga to ogromnych ilości energii do utrzymania, chłodzenia i działania maszyn. W ciągu ostatnich kilku miesięcy działalność ta stała się przedmiotem ogromnej kontroli, głównie z powodu domniemanych ilości energii elektrycznej zużywanej do zasilania.

Nielegalni górnicy próbują to wykorzystać. W przeszłości pojawiło się wiele przypadków, w których osoby prywatne kradły prąd do zasilania własnych koparek. Tymczasem policja w Birmingham powiedziała, że wszystkie komputery należące do nielegalnie działającej kopalni zostały zajęte. Dochodzenie w Western Power, u dostawcy energii w regionie ujawniło, że firma nie była oficjalnie podłączona do sieci elektrycznej.

– Zajęliśmy sprzęt i będziemy szukać możliwości jego trwałego zarekwirowania. Nikt nie był w jednostce w czasie nakazu i nie dokonano żadnych aresztowań – ale będziemy prowadzić dochodzenia i zidentyfikowaliśmy już właściciela kopalni – dodano w oświadczeniu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania allegro | asseco akcje | eur usd | forum gielda | akcje xtb | kontrakty cfd | kurs dolara forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here