Naga MarketsWygląda na to, że jesteśmy świadkami panicznej wyprzedaży na rynku krypto. Ripple powraca poniżej kluczowego wsparcia na $1,5 a Bitcoin właśnie przebił poziom $12000. Powód tej masowej ucieczki od kryptowalut jak zwykle nie jest do końca jasny. Dostrzegam jednak niższy wolumen generowany przez Japonię i Koreę Południową – dwa kraje, które przodują w handlu na tym rynku. Serdecznie zapraszam wszystkich na mój webinar w trakcie którego będziemy starać się znaleźć na wykresie dobre miejsce do kupna BTC. 


Rzut oka na tradycyjne rynki pokazuje, że inwestorzy wracają z przedłużonego przez wczorajsze święto weekendu w dosyć dobrych humorach. Sesja azjatycka ponownie upłynęła pod znakiem wzrostów, a rekordowy rok Wall Street jak dotąd jest kontynuowany…

Nawet rynek obligacji, który w ostatnim tygodniu nieco nas wystraszył wydaje się powracać do normy. Amerykańskie dwudziestolatki znalazły wsparcie na poziomie 122,5 i powoli zbliżają się do swojej średniej z ostatniego roku. 

Kryptospadki

Korekta jakiej obecnie jesteśmy świadkami prawdopodobnie wynika z braku wolumenu generowanego przez Azję. Traderzy z Japonii i Korei Południowej zazwyczaj dominują na rynku, jednak ostatnio wyraźnie przycichli. W odbudowie wolumenu nie pomagają doniesienia o możliwym wprowadzeniu zakazu handlu kryptowalutami w Chinach, ale sądzę, że prawdziwy powód leży gdzieś indziej.

Sprawdź ofertę kryptowalut w eToro!

Japonia była pierwszym krajem, który w pełni uznał Bitcoin za walutę, a inwestycje na rynku krypto wpłynęły na japońskie PKB w jednoznacznie pozytywnym sensie. Kryptowaluty szturmem wkraczają do japońskiej popkultury, czego przykładem może być ten girlsband

Zatem 11% całkowitego wolumenu BTC generowane przez Japonię w trakcie sesji azjatyckiej jest czymś dziwnym. 

Uważam, że traderzy z Japonii i Korei Południowej są zwyczajnie zmęczeni płaceniem premii na BTC i czekają na zrównoważenie się cen pomiędzy Wschodem a Zachodem. Cena za Bitcoina w tych dwóch krajach zazwyczaj jest o 25% wyższa niż na giełdach w Europie czy Ameryce.

Obecna przecena sprawia, że wiele z osób, które zainwestowały w kryptowaluty zaczyna się denerwować. Należy pamiętać, że pomimo faktu iż ten rynek radził sobie wyśmienicie w ostatnich miesiącach, nie oznacza to, że nadchodzący rok będzie podobny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here