Naga MarketsSztuka kobiecego inwestowaniaPod koniec lutego, dzięki spontanicznemu zaproszeniu na fanpage Ani Smolińskiej z kobietainwestuje.pl, kilka pań spotkało się w małej kawiarence na warszawskim Żoliborzu. To wówczas poznały się Joanna Skwarska, Zuzanna Połanecka-Purwin,Sylwia Dobosz i Anna Smolińska.


Przez kilka godzin, przy kawie dyskutowały o świecie inwestowania z kobiecego punktu widzenia. Od słowa do słowa okazało się, że całej czwórce bardzo bliska jest IDEA INWESTUJĄCEJ KOBIETY. Każda chciałaby głośno powiedzieć innym kobietom, że inwestowanie to nie jest żadna czarna magia i że można się tego nauczyć.

Jeszcze tego samego wieczora zrodził się pomysł warsztatu SZTUKA KOBIECEGO INWESTOWANIA, który poprowadzą te właśnie cztery aktywne kobiety i inwestorki już 29 maja w Warszawie.

W prostych słowach opowiedzą one o praktycznych aspektach inwestowania. Padną zasadnicze pytania: Po co i jak skutecznie inwestować? Od czego zacząć? W co można inwestować? A zadaniem prelegentek będzie odpowiedzieć w taki sposób, by uczestniczki warsztatu uzyskały skondensowaną i praktyczną wiedzę do wykorzystania podczas stawiania swoich pierwszych kroków w świecie inwestycji.

Inwestowanie pomaga zatrudnić nasze pieniądze do pracy, aby te zarabiały dla nas. To bardzo trafna definicja inwestowania, ponieważ oddaje ona w prosty sposób całą główną zasadę tego procesu. Inwestowanie to proces, którego można nauczyć się od podstaw. I my kobiety mamy predyspozycje, by wiele osiągać, we wszystkich dziedzinach, z inwestowanie włącznie. Niestety często same siebie osadzamy w rolach, które przypisywane są nam od pokoleń. Przez takie podejście ciężko jest później wyjść poza znajomą strefę komfortu.

– Wizerunek skromnego, nieśmiałego, lękliwego Kopciuszka na dłuższą metę się nam najzwyczajniej nie opłaca. Na ogół raczej chcemy być niezależne finansowo, osiągać sukcesy na różnych polach i dzięki temu być po prostu spełnione i szczęśliwie – tłumaczy Anna Smolińska.

– Niestety sporo kobiet, słysząc słowo “inwestowanie” dostaje od razu gęsiej skórki i najchętniej od razu zmienia temat. Często barierą jest też to, że kobiety same nie widzą powodów, żeby zająć się swoimi finansami. Być może wielu wciąż wydaje się, że to niezwykle trudne, że tylko mężczyźni są stworzeni do inwestowania, a tymczasem badania mówią same za siebie – dodaje autorka bloga i książki “Kobieta Inwestuje”

– W sferze inwestowania kobiety w porównaniu z mężczyznami są bardziej zdyscyplinowane, są bardziej rozważne i bardziej trzymają się planu, nie przejawiają nadmiernej pewności siebie, inwestują spokojniej, są mniej podatne na stres wywoływany rywalizacją i wiele, wiele innych. Dlatego też nie muszą mieć żadnych kompleksów ani obaw, że się nie nadają w tej kwestii. Kobiety mają naprawdę świetne predyspozycje do tego i sporo z nich z sukcesami to robi – argumentuje Smolińska.

– Ten warsztat ma pokazać, że inwestowanie to nie kobiecy przywilej, a raczej kobieca powinność. To odpowiedzialność za nas, za naszą przyszłość i przyszłość naszych rodzin – tłumaczą organizatorki wydarzenia.

Jeśli więc jakaś kobieta jeszcze się waha czy inwestować, bo nie wie jak albo się boi to koniecznie musi być na spotkaniu: “Sztuka kobiecego inwestowania”.

Sztuka Kobiecego Inwestowania - warsztat dla kobietSZTUKA KOBIECEGO INWESTOWANIA to praktyczny warsztat stworzony specjalnie z myślą o nowoczesnych kobietach. To będzie czas inspiracji kobiet do samodzielnego inwestowania i budowania swojej przyszłości finansowej!

Cztery aktywne inwestorki, w przemiłej, kobiecej atmosferze, w prosty i zrozumiały sposób pokażą, że zajmowanie się swoimi finansami i inwestowanie nie musi być trudne i nie jest wyłącznie domeną świata mężczyzn. Przy odrobinie nauki i wysiłku każda kobieta może być w tym świetna! Ty też!

AGENDA WARSZTATÓW:

17:00-18:00 Rejestracja uczestniczek
18:00-18:15 Przywitanie
18:15-19:00 I. JAK INWESTUJĄ KOBIETY? dr Anna Smolińska
19:00-19:05 Przerwa kawowa
19:05-19:30 II. CZY MÓJ BUDŻET MA WPŁYW NA INWESTOWANIE? Sylwia Dobosz
19:30-19:40 Losowanie niespodzianek
19:40-20:10 III. JAK POWINNAM INWESTOWAĆ? Joanna Skwarska, dr Anna Smolińska
20:10-21:00 IV. W CO INWESTOWAĆ? Joanna Skwarska, Sylwia Dobosz, dr Anna Smolińska, Zuzanna Połanecka-Purwin
21:00- Zakończenie wydarzenia i networking

Spotkanie odbędzie się w Warszawie, 29 maja o godzinie 18 w siedzibie Tele Trade w Warsaw Trade Tower.

To będzie również świetny czas na poznanie się, porozmawianie z aktywnymi inwestorkami, ale też na poznanie innych zainteresowanych inwestowaniem kobiet oraz wzajemne wsparcie.

Zostało już jedynie 10 miejsc, więc nie warto czekać zbyt długo z decyzją. Ponadto, każda z kobiet, która zapisze się na warsztaty otrzyma 30% zniżki (niezależnie od ilości zamówionych egzemplarzy) na książkę Anny Smolińskiej “Kobieta inwestuje. Twoja droga do niezależności finansowej” z autografem. Po zapisaniu się na warsztat wystarczy do niej napisać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynkowe bitwy Admirałów: Donald Trump nadal rusza rynkami
Następny artykułBitcoin będzie nadal rósł? Odbierz darmowy raport kryptowalutowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here