Naga MarketsPrzedsiębiorstwo 8 Securities poinformowało dzisiaj o oficjalnym starcie „robo-doradcy” o imieniu Chloe. Głównym celem pierwszej tego typu sztucznej inteligencji (AI) jest skonstruowanie portfela inwestycyjnego opartego o fundusze ETF notowane na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych (TSE).


Tysiące instrumentów dostępnych z poziomu urządzeń mobilnych

Chloe od 8 Securities stworzy Twój własny portfel inwestycyjny

W tym momencie robo-doradca Chloe korzysta z instrumentów finansowych rozsianych po 50 różnych państwach, 37 branżach wliczając w to ponad 4 tysiąc akcji oraz papierów dłużnych. Usługa dedykowana jest tylko i wyłącznie na urządzenia mobilne, działające w oparciu o systemy operacyjne Android oraz iOS.

Zasady funkcjonowania AI są niezwykle proste. Użytkownik najpierw udziela odpowiedzi w krótkiej ankiecie określającej jego awersję do ryzyka oraz cele tradingowe. Każda zdeponowana jednostka waluty jest następnie inwestowana w zdywersyfikowane portfolio tokijskich ETFów. Z oficjalnej noty prasowej wynika, że wyniki monitorowane są na bieżąco, a skład portfela dostosowywany w dziennych interwałach w celu zwiększenia zwrotu i osiągnięcia postawionych na początku celów. Jak przystało na sztuczną inteligencję, Chloe uczy się z upływem czasu w celu lepszego przewidywania zachowania inwestycyjnego użytkownika.

400PLN na start, ale..

„Po uruchomieniu pierwszego robo-doradcy w Japonii, mamy przyjemność zaprezentować nową generację naszej usługi, Chloe. Milennialsi w Japonii szukają prostych, mobilnych i efektywnych kosztownych rozwiązań zaspokajających potrzeby oszczędnościowe oraz inwestycyjne. Chloe wykorzystuje najnowsze możliwości AI oraz uczenia maszynowego zapewniając dostęp do cyfrowych porad oraz edukacji pozwalających osiągać założone sobie cele rynkowe” – stwierdził Mikaal Abdulla, prezes i współzałożyciel 8 Securities.

Twórcy usługi szczycą się faktem, że na uruchomienie konta wystarczy zaledwie 10 tysięcy jenów (w przeliczeniu niespełna 400 złotych). Produkt pozostanie darmowy do lipca 2017 roku, później natomiast będzie pobierał opłaty w wysokości 0.88% od wartości całego portfela.

Zbyt dobre żeby mogło być prawdziwe? Niestety tak. 8 Securities twierdzi, że z powodów regulacyjnych nie może akceptować klientów spoza Japonii. Jak na razie więc funkcjonalność Chloe na żywym rynku sprawdzić będą mogli jedynie inwestorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here