Naga MarketsBloomberg zaprezentował 30 maja nową aplikację do przewidywania kursów na rynkach kapitałowych skierowaną do klientów profesjonalnych, która bazuje na sztucznej inteligencji (AI). Aplikacja o nazwie „Alpaca Forecast AI Prediction Matrix” pozwala przewidywać krótkoterminowe zmiany notowań na głównych rynkach, bazując na danych rynkowych akumulowanych przez przedsiębiorstwo.


Aplikacja opracowana wspólnie z AlpacaJapan, startupem specjalizującym się w rozwiązaniach z zakresu AI przeznaczonych do handlu na rynkach finansowych, wykorzystuje najnowocześniejszy mechanizm głębokiego uczenia się, aby analizować dane tickowe z prędkością i wolumenem przekraczającą zdecydowanie możliwości ludzkiego mózgu. Technologia AlpacaJapan AI natychmiast rozpoznaje wzorce w falach zmian cen, umożliwiając prowadzenie skutecznych przewidywań.

Kuni Ishibashi, japoński szef firmy Bloomberg, powiedział: “Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić tę nową aplikację, ponieważ realizuje ona naszą misję napędzania innowacji na rynku finansowym. Łącząc dane rynkowe Bloomberga w czasie rzeczywistym z wyspecjalizowaną technologią AlpacaJapan, opracowaliśmy najnowocześniejsze narzędzie prognostyczne, które może pomóc profesjonalistom z branży finansowej w podejmowaniu lepszych decyzji inwestycyjnych i poprawie efektywności pracy w tradingu”.

Matryca prognozowania AI firmy Alpaca jest dostępna na portalu Bloomberg App, który oferuje abonentom dostęp do szeregu specjalistycznych aplikacji w różnych klasach aktywów. Portal Bloomberg App jest zasilany przez dane i wiadomości Bloomberg, z aplikacjami stworzonymi przez firmy informatyczne, instytucje finansowe, pracowników naukowych i inne osoby trzecie. Analitycy i menedżerowie portfelowi mogą znaleźć aplikacje do analizy i wizualizacji danych, wiadomości i badań, zarządzania portfelem, analizy ryzyka, analizy technicznej, a także do wyceny aktywów. Klienci instytucjonalni mogą również korzystać z portalu Bloomberg App w celu wdrożenia własnego oprogramowania dla własnych pracowników i klientów.

Morifumi Yotsumoto, współzałożyciel i dyrektor generalny AlpacaJapan, powiedział: “Na całym świecie AlpacaJapan jest jednym z najszybciej rozwijających się liderów w dziedzinie zaawansowanych technologii wśród dostawców rozwiązań finansowych opartych na AI. Uważamy, że ta szansa jest dla nas kamieniem milowym w przejściu do następnej fazy rozwoju. Dzięki tej najnowocześniejszej aplikacji jesteśmy w stanie błyskawicznie dostarczyć najbardziej zaawansowaną technologię prognozowania rynku do globalnej społeczności finansowej, bezpośrednio do jej biurka”.

Bloomberg Market Data Feed (B-PIPE) umożliwia globalną łączność i daje firmom dostęp do złożonych wskaźników rynkowych Bloomberga wraz ze skonsolidowanymi, znormalizowanymi danymi rynkowymi dla 35 milionów instrumentów we wszystkich klasach aktywów, w tym danych zagregowanych z ponad 330 giełd i 5000 jednostek.

Aplikacja Bloomberga to nie pierwszy kontakt rynków finansowych ze sztuczną inteligencją. Już w zeszłym roku przedsiębiorstwo 8 Securities poinformowało o oficjalnym starcie „robo-doradcy” o imieniu Chloe. Głównym celem pierwszej tego typu AI jest skonstruowanie portfela inwestycyjnego opartego o fundusze ETF notowane na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych (TSE).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here