Naga Marketskajdanki i dolar amerykańskiPołudniowokoreański punk informacyjny Korea Joongang Daily doniósł dziś, iż dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) lokalnej policji udało się aresztować podejrzanych o prowadzenie piramidy finansowej wykorzystującej popularność kryptowalut. Tylko w ciągu sześciu miesięcy 2018 roku podejrzani mieli dopuścić się kradzieży aż 21,2 mld WON (18,3 miliona dolarów).


Specjalny algorytm rozgryzł siatkę przestępczą

Działalność przestępcza nosząca znamiona piramidy finansowej funkcjonowała przez 6 miesięcy 2018 roku i została wykryta po tym, jak Specjalne Biuro Policji Sądowej do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego w Seulu wyszkoliło roboty posiadające sztuczną inteligencję, aby za pomocą słów kluczowych i innych wskazówek wykrywały osoby zaangażowane w ten proceder.

– Poprzez słowa kluczowe, takie jak Ponzi, pożyczka i rekrutacja członków, byliśmy w stanie nauczyć wzorców sztuczną inteligencję odpowiednich wzorców. Program może również identyfikować wzorce reklamowe i identyfikować dane przedsiębiorstwo, które [zostało złapane] z dowodami dostarczonymi przez anonimowego informatora – poinformował Hong Nam-ki, szef sekcji drugiego zespołu dochodzeniowego biura.

Zobacz także: CBA zatrzymuje 3 osoby ws. SK Banku. Chodzi o 40 mln zł

Jak donosi Korea Joongang Daily, twórcy piramidy finansowej znani jako Lee i Bae zebrali znaczne sumy pieniędzy poprzez sprzedaż prywatnych tokenów cyfrowych o nazwie M-Coins. Wykorzystali oni niewiedzę społeczeństwa do wzbogacenia się na nieszczęściu innych. Hong Nam-ki przyznaje, że większość poszkodowanych w wyniku tego oszustwa to osoby w wieku ok 60-70 lat.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCommerzbank: USD/JPY z istotnym oporem, co dalej? BOJ pokrzyżuje palny?
Następny artykułKurs akcji Dino Polska pnie się w górę, ponad 2 % na poniedziałkowej sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here