Naga MarketsPo zeszłotygodniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej (FED), rynek mocno nastawił się na wyraźniejsze cięcie stóp procentowych podczas lipcowego spotkania, zakładając możliwość redukcji stopy funduszy federalnych nawet o 50 p.b. Podczas wtorkowego wystąpienia jeden z oficjeli instytucji – będący jednym z jej najbardziej gołębich przedstawicieli – sugerował, że takie cięcie byłoby zbyt silne. W efekcie kurs dolara umacniał się, a obraz zmiany sentymentu rynkowego dla Comparic24.tv komentuje Marek Rogalski.


Kurs dolara (USD) i inwestorzy bardzo wrażliwi na wypowiedzi członków FED

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń wczorajszej sesji było wystąpienie Jamesa Bullarda, reprezentanta Rezerwy Federalnej. Ten dawał jasno do zrozumienia, że nawet dla niego, obniżka stóp o 50 p.b. byłaby nadmierną, co przełożyło się na natychmiastowe umocnienie USD. Indeks dolara po wybraniu marcowych dołków zyskuje od wczoraj około 0,4%.

„James Bullard z FED, który w czerwcu głosował za cięciem stóp, dał do zrozumienia, że cięcie o 50 p.b. w lipcu byłoby przesadą. W późniejszej wypowiedzi sugerował, że dwie obniżki w tym roku mogłyby pozwolić gospodarce na „miękkie lądowanie”. Z kolei przemówienie Jerome Powella było w dużej mierze powtórzeniem przekazu z zeszłego tygodnia, chociaż dodał, że wiele istotnych informacji pojawi się w krótkim terminie, co jest wyraźnym wskazaniem na wyniki rozmów Trump-Xi na szczycie G-20” – komentuje Marek Rogalski, główny analityk DM BOŚ.

Dolar nowozelandzki wygranym sesji. NZD/USD zyskuje 6. dzień z rzędu

Niewątpliwie powody do zadowolenia mają kupujący dolara nowozelandzkiego. Jego kurs oparł się sile dolara amerykańskiego i testuje w środę najwyższe poziomy od początku maja. Popularne kiwi ma na swoim koncie sześć sesji wzrostowych z rzędu, dynamicznie odbijając po teście tegorocznych minimów zlokalizowanych pod 0,65 USD.

Jeżeli NZD/USD chce jednak dalej rosnąć musi pokonać lokalny opór wyznaczany na 0,6682 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here