Naga MarketsPopularny polski YouTuber zajmujący się tematyką kryptowalut, Mike Satoshi, zaprasza we wtorek (25 września 2018 roku) na całkowicie nowy cykl, w którym zaprezentuje widzom kobiety z polskiego i zagranicznego krypto świata. Nowa seria nosi nazwę „Szpilki na Bitcoinie”

Zuzanna Umińska gościem pierwszego odcinka

W pionierskim odcinku Szpilek na Bitcoinie, gościem Mike’a Satoshiego była Zuzanna Umińska, reprezentująca biuro Profit Plus i będąca ekspertem podatkowym, specjalizującym się w temacie opodatkowania kryptowalut. Nagranie z ponad kilkudziesięciominutowej rozmowy dostępne jest poniżej:

Status prawny kryptowalut w zasadzie wciąż pozostaje nieznany, pomimo tego, że nowa ustawa z dn. 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2018 r. poz. 723) wprowadza, jako pierwsza w polskim systemie prawnym, w art. 2 ust. 2 pkt 26 definicję waluty wirtualnej. Ustalenie, czym są kryptowaluty skutkuje określonym sposobem opodatkowania, zwolnieniem bądź wyłączeniem z opodatkowania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here